Golf

Sivupolku:->Golf
Golf2019-01-15T18:27:55+00:00

Suomela golfkerhon tarkoituksena on edistää Aurinkorannikolle asuvien ja lomailevien golfareiden mahdollisuuksia harrastaa golfin pelaamista rannikon kentillä. Tätä tarkoitusta varten kerho pyrkii sopimaan kenttien kanssa Suomelan jäsenille, niin kuukausi kuin vuosijäsenille, hyviä jäsenetuja sekä järjestämään jäsentenvälisiä kilpailuja näillä kentillä. Kerhon tehtävänä on myös järjestää valmennusta ja sääntökoulutusta jäsenilleen.

Kerhon toiminta painottuu talvikauteen, aktiivinen aika on lokakuun alusta maaliskuun loppuun. Yhteisen tekemisen painopisteet ovat kilpailut ja kerran kuussa pidettävät kuukausikokoukset.

Golfkerhon uudet nettisivut ovat vielä keskeneräiset, sivuille siirretään vähin erin aiemmalla sivustolla olleita tiedotteita. Nimenomaan kerhomme sivuja koskevat palautteet voi antaa osoitteeseen jukka.erkko@gmail.com

Ajankohtaista
Kilpailut ja tulokset
Sopimuskentät ja jäsenedut
Valmennus
Golfkalenteri

YHTEYSTIEDOT (kausi 2018-2019)

Johtoryhmä

Puheenjohtaja Eero Rautio
eero.rautio@hotmail.com, +358 405305271
Varapuheenjohtaja Aarno Liimatainen
aarno.liimatainen@hotmail.com, +34 693827663
Sihteeri Sinikka Rautio
sinikka.rautio@hotmail.com,+358 503414169

Nettivastaava Jukka Erkko
jukka.erkko@gmail.com, +34 693787728, +358 405430023
Sääntövastaava Mikko Saarinen
mikko.saarinen@traer.fi
Valmennusvastaava Tuomas Sistonen
tuomas.sistonen@gmail.com, +358 408296605

Kilpailuvastaavat

– Alhaurín Golf, Eero Rautio
eero.rautio@hotmail.com, +358 405305271
– Cerrado del Águila, Markku Kauppi
make.kauppi@gmail.com, +34 634334957
– Lauro Golf, Mikko Saarinen
mikko.saarinen@traer.fi