Suomelan golfkerhon tarkoituksena on edistää Aurinkorannikolla asuvien ja siellä lomailevien golfareiden mahdollisuuksia harrastaa golfin pelaamista rannikon kentillä. Tätä tarkoitusta varten kerho pyrkii sopimaan kenttien kanssa Suomelan jäsenille, niin kuukausi- kuin vuosijäsenille, hyviä jäsenetuja sekä järjestämään jäsentenvälisiä kilpailuja näillä kentillä. Kerhon tehtävänä on myös järjestää valmennusta ja sääntökoulutusta jäsenilleen.

Kerhon toiminta painottuu talvikauteen, aktiivinen aika on lokakuun alusta maaliskuun loppuun. Yhteisen tekemisen painopisteet ovat kilpailut ja kerran kuussa pidettävät kuukausikokoukset.

Golfkerhon uudet nettisivut ovat vielä keskeneräiset, sivuille siirretään vähin erin aiemmalla sivustolla olleita tiedotteita. Nimenomaan kerhomme sivuja koskevat palautteet voi antaa osoitteeseen jukka.erkko@gmail.com

YHTEYSTIEDOT (kausi 2019-2020)

Johtoryhmä

Puheenjohtaja Jukka Erkko
jukka.erkko@gmail.com, +358 405430023
Varapuheenjohtaja Mikko Saarinen
mikko.saarinen@traer.fi, +358 400620631
Sihteeri Virpi Wallenius-Jokinen
virpiw@hotmail.com,+358 405162039

Nettivastaava Jukka Erkko
jukka.erkko@gmail.com, +358 405430023
Sääntövastaava Mikko Saarinen
mikko.saarinen@traer.fi, +358 400620631
Valmennusvastaava Tuomas Sistonen
tuomas.sistonen@gmail.com, +358 408296605

Kilpailuvastaavat

– Alhaurín Golf, (etsitään vapaaehtoista kilpailuvastaavaksi)
– Cerrado del Águila, Maria Martin ja Tuomo Martin
maria.martin.lpr@gmail.com
tuomo.martin@gmail.com, +358 405515275
– El Chapparal (etsitään vapaaehtoista kilpailuvastaavaksi)
– Lauro Golf, Mikko Saarinen
mikko.saarinen@traer.fi
– Santana Golf, Timo Jääskeläinen
timo.jassi@gmail.com, +358 400492014

YHTEYSTIEDOT (kausi 2018-2019)

Johtoryhmä

Puheenjohtaja Eero Rautio
eero.rautio@hotmail.com, +358 405305271
Varapuheenjohtaja Aarno Liimatainen
aarno.liimatainen@hotmail.com, +34 693827663
Sihteeri Sinikka Rautio
sinikka.rautio@hotmail.com,+358 503414169

Nettivastaava Jukka Erkko
jukka.erkko@gmail.com, +358 405430023
Sääntövastaava Mikko Saarinen
mikko.saarinen@traer.fi
Valmennusvastaava Tuomas Sistonen
tuomas.sistonen@gmail.com, +358 408296605