Suomelan golfkerhon tarkoituksena on edistää Aurinkorannikolla asuvien ja siellä lomailevien golfareiden mahdollisuuksia harrastaa golfin pelaamista rannikon kentillä. Tätä tarkoitusta varten kerho pyrkii sopimaan kenttien kanssa Suomelan jäsenille, niin kuukausi- kuin vuosijäsenille, hyviä jäsenetuja sekä järjestämään jäsentenvälisiä kilpailuja näillä kentillä. Kerhon tehtävänä on myös järjestää valmennusta ja sääntökoulutusta jäsenilleen.

Kerhon toiminta painottuu talvikauteen, aktiivinen aika on lokakuun alusta maaliskuun loppuun. Yhteisen tekemisen painopisteet ovat kilpailut ja kerran kuussa pidettävät kuukausikokoukset.

Kerhomme sivuja koskevat palautteet voi antaa osoitteeseen golf@suomela.info

JOHTORYHMÄN YHTEYSTIEDOT

puheenjohtaja Jukka Erkko
jukka.erkko@gmail.com +358 40 543 0023
varapuheenjohtaja Mikko Saarinen
mikko.saarinen@traer.fi +358 40 062 0361
sihteeri Virpi Wallenius-Jokinen
virpiw@hotmail.com +358 40 516 2039

nettivastaava Anneli Rautiainen
anneli.rautiainen49@gmail.com +358 45 875 5060
sääntövastaava Mikko Saarinen
mikko.saarinen@traer.fi +358 40 062 0361
valmennusvastaava Tuomas Sistonen
tuomas.sistonen@gmail.com +358 40 829 6605

KISAVASTAAVAT

Timo Jääskeläinen
timo.jassi@gmail.com +358 40 049 2014
– El Chaparral
– Miraflores

Mikko Saarinen
mikko.saarinen@traer.fi +358 40 062 0361
– Lauro Golf

Jukka Erkko
jukka.erkko@gmail.com +358 40 543 0023
– La Cala
– Miguel Ángel Jiménez Golf Academy